Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Фінанси

«Принесіть же ви всю десятину до дому скарбниці, щоб страва була в Моїм храмі, і тим Мене випробуйте, промовляє Господь Саваот: чи небесних отворів вам не відчиню, та не виллю вам благословення аж надмір? І ради вас насварю Я все те, що жере, і воно не понищить вам земного плоду, і не заб'є винограду вам на полі, говорить Господь Саваот».

Мал.3:10-11

Злом є не гроші, а любов до них і поклоніння їм.

Мт.6:24«Ніхто двом панам служити не може, - бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або буде триматися одного, а другого знехтує. Не можете служити Богові і мамоні…».

На перше місце в житті ми повинні поставити (раз і назавжди) Бога.

Фінансове процвітання не повинно бути важливішим від Господа.

Для того, щоб у наше життя прийшов справжній добробут, нам необхідно залишити старі, світські шляхи і методи збагачення, і почати пізнавати біблійні принципи благословіння та діяти відповідно до них.

Робота

Якщо ми бажаємо бути успішними, ми повинні:

Пр.10:4«Ледача рука до убозтва веде…».

Кол.3:23-24 «І все, що тільки чините, робіть від душі, немов Господеві, а не людям!»

Десятина

Віддавати десятину - значить віддавати Богу те, що Йому належить.

«Десятина»- одна десята частина всього того, чим Бог нас благословив (чи то гроші, чи інші плоди нашої праці), належить Господу і підлягає поверненню Йому. Це духовна система податку, яку ми віддаємо Йому на діла Його Царства. У Старому Заповіті десятина була обов’язковою для всього народу Ізраїля. Ніхто не був від неї звільнений. Вона віддавалась із загального доходу, а також із виробленої продукції.

3М.27:30,32 

Десятина належить Господу - тільки Він має право нею розпоряджатись. 

Істина про приношення Богу десятини («жертви первоплоду») проходить через усю Біблію, починаючи від книги Буття. Давати десятину було звичайною практикою для всіх Божих мужів у Старому Заповіті. До отримання закону Божий народ платив десятину добровільно (1М.14:18-20; 28:22). Коли ж Бог дав закон Мойсею, то Він лише включив те, що практикувалося багато років перед цим. Тому десятина стала однією із важливих заповідей для народу Божого, а також одним із шляхів до процвітання.

Число «десять» - це одне із трьох чисел, які відображають гармонійність божественного порядку (3,7,10) і означають правильність, довершеність, досконалість. Воно вказує на повноту і на те, що увесь цикл завершений.

Для чого потрібна десятина?

Бог установив принцип десятини для практичних цілей. Цей духовний порядок був запроваджений через кілька важливих причин.

Пр.3:9 «Шануй Господа із маєтку свого, і з початку всіх плодів своїх…»

Перш за все десятина є практичним втіленням нашого поклоніння Господу. Це не беззмістовний ритуал, але щиросердне відображення нашої покори, пошани і подяки Богові за Його любов, піклування, співчуття і забезпечення.

Мал.3:10 «Принесіть же ви всю десятину… і тим Мене випробуйте, промовляє Господь Саваот: чи небесних отворів вам не відчиню, та не виллю вам благословення аж надмір?» 

Десятина містить у собі Божу економічну систему підтримки тих, хто покликаний до повного служіння:

4М.18:24 «…бо десятину…, що вони принесуть як приношення для Господа, Я дав Левитам за спадщину».

Це визначений Богом метод для практичного забезпечення фінансових потреб Церкви і різних видів діяльності церковної адміністрації, євангелізації і служінь.

Мал.3:10 «Принесіть же ви всю десятину до дому скарбниці, щоб страва була в Моїм храмі…»

Що показуєбіблійна десятина

Євреї, визнаючи божественний принцип, мали приказку: «давай десятину - будеш багатий!» Але в нас повинно бути правильне розуміння: давати не тому, що бажаємо збагатитись, а тому, що поважаємо і слухаємося Господа.

Син Божий не відмінив десятину, як вважають деякі, а навпаки дав зрозуміти, що цей принцип не може бути відкинутим. Він рішуче поставав проти того, що фарисеї своїм лицемірством і формальним ставленням спотворили сам принцип десятини. Мт.23:23

Тому істина про десятину є справедливою і важливою і для нас. Ми зобов’язані віддавати Богові всі десятини, як фінансові, так й інші (наш час, наші здібності, таланти і т.п.) не з почуття примусу, а з радістю і вірою. Приносити їх потрібно до “дому скарбниці”, тобто в місце, де отримуємо духовну їжу - у місцеву церкву, яку ми відвідуємо (5М.12:11-14,17; 1Тим.3:15).

Приноси (пожертвування)  

«Приноси» - це добровільна жертва, давання понад десятину.

Головним механізмом процвітання, встановленим Господом на початку творення світу, є закон сіяння і жнив.

Лк.6:38«Давайте і дадуть вам; мірою доброю, натоптаною, струснутою й переповненою вам у подолок дадуть. Бо якою ви мірою міряєте, такою відміряють вам».

Гал.6:7 «Не обманюйтеся, Бог осміяний бути не може. Бо що тільки людина посіє, те саме й пожне!»

2Кор.9:6«...хто скупо сіє, - той скупо й жатиме, а хто сіє щедро, - той щедро й жатиме!» (Пр.11:24) 

Милостиня 

«Милостиня» - це дари бідним і нужденним (благодійні дари).

Пс.40:2-4 

Гал.2:10«...тільки щоб ми пам’ятали про вбогих…»

Пр.19:17 

Мт.6:1 «Стережіться виставляти свою милостиню перед людьми, щоб бачили вас; а як ні, то не матимете нагороди від Отця вашого, що на небі».

«Милостиня призначена тільки для тих, хто не має сил працею рук своїх задовільнити свої потреби, чи для наставників, які всеціло присвятили себе ділу вчення» (І.Златоуст). 

Бюджет 

Необхідно також привести в порядок свої фінанси через планування бюджету. Бюджет – це розподіл наших грошей на різні статті видатків. Завдяки йому ми зможемо контролювати куди йдуть гроші, скільки нам необхідно, а також відкладати їх на конкретні потреби. Без бюджету в нас буде фінансовий безлад.

Пр.13:23 «Много хлеба бывает и на ниве бедных; но некоторые гибнут от  беспорядка» (рос. переклад).

Висновок 

Шукайте ж найперше Царства Божого, дійте з вірою по Слову Божому, - і ви станете свідком біблійного процвітання у вашому житті!

ddd