Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Роль духовних батьків у зрощуванні молодого покоління

Мет Раш

Нам, як людям не подобаються якісь незручні місця, чи речі. Але, часто, Бог кличе нас в місця не зовсім комфортні для нас. Чому Бог це робить з нами? Тому що коли ми робимо крок з нашої зони комфорту – ми ризикуємо. З нами можуть статися деякі речі, які ми не можемо передбачити, ми, навіть, не можемо уявити їх, тому що ми хочемо все контролювати. Бог так само хоче все контролювати. Саме тому, це спричинює певні проблеми − коли ми робимо крок з зони нашого комфорту ми змушені довіряти Богу. Віра – це є ризик.

Мова буде йти про духовних батьків. Ми народились в певний час, такий як цей, в цьому столітті, в цих природних і духовних сім'ях, в цій країні, в цьому місті, з тими талантами, які ми маємо, в тих тілах в яких ми знаходимось, тими особистостями якими ми є. Кожен з нас тут на землі поміщений Богом. Чи обирав хто-небудь собі батьків, чи де народитись?

Ми віримо, що Бог суверенний. Він знає кінець від початку. Ми віримо, що Він має грандіозний план. І Він вирішив включити нас в цей грандіозний план. Це означає, що кожен з нас має певну роль, яку має зіграти в цьому плані. Ми були народжені для такого часу, як зараз. Ми, власне, є тими ким ми мали бути. Бог хоче використовувати нашу минулу історію ( чи добра, чи погана вона була), тому що Він є добрий Бог. Різні проблемні речі, які, можливо, траплялись з нами в житті, Бог змінює і хоче змінити на краще, на добро. Ми служимо такому Богу, Який постійно працює для того, щоб все було для нашого добра.

«Бо знаємо, що все створіння разом зідхає й разом мучиться аж досі. Але не тільки воно, але й ми самі, маючи зачаток Духа, і ми самі в собі зідхаємо, очікуючи синівства, відкуплення нашого тіла» (Римлян 8:22-23).

Божа слава є настільки велика і вона вартує того, щоб ми страждали, тому що, в результаті, народи прийдуть в примиренні до Бога.

Бог має великі речі для кожного з нас зокрема. Послання до Ефесян говорить, що Бог створив нас на добрі діла, щоб ми ввійшли в ці добрі діла. Він має дар відкривати закриті двері, які не може відкрити жодна людина. Творіння (тому що все створене Богом) − спрагле і очікує того, щоб з'явилися Божі діти, щоб Божі люди з'явилися, були відкритими. Бог хоче, щоб всі дізналися про те, що раніше було незнаним. Бог шукає нас, людей Божих, щоб ми відкрили себе, щоб ті, хто є істинними учнями Ісуса Христа з'явилися, тому що світ є втраченим. У світі є багато сиріт, багато людей, які потребують захисту, їхні доми наповнені алкоголем, наркотиками, різними проблемами з грошима. Бог створив людину, щоб вона пізнала Його, тому є певний вакуум в кожній людині – в чоловікові, чи в жінці, який може бути заповнений лише пізнанням нашого Небесного Отця.

«Бо хоч би ви мали десять тисяч наставників у Христі, та отців не багато; а я вас породив у Христі Ісусі через Євангелію…» (1 Коринтян 4:15).

Яким чином ми можемо з'явитися, як дочки і сини Божі, для того щоб допомогти молодшому поколінню пізнати нашого Небесного Отця? Як ми можемо стати духовними батьками для молодого покоління? Як ми можемо зрощувати їх? Коли ми подивимось у велике доручення, яке Ісус дав нам (Матвія 22), то ми побачимо, що Він сказав любити Бога всім своїм серцем, всім своїм розумом і всіма своїми силами. Ісус сказав, що це є найбільша заповідь, а друга заповідь така ж, як і ця – любити свого ближнього, як самого себе. І на цих двох заповідях всі пророки і закони будуються. Це все про Нього. Коли ми будемо любити Бога всіма своїми силами, всім своїм розумом і серцем, тоді природним результатом цього буде, що ми будемо любити  і наших ближніх, як самих себе. Що це означає? Любити наступне покоління молоді сьогодення! Перш за все, потрібно ставити пріоритети і вкладати їх в молоде покоління. Яким саме чином ми можемо це робити? Ось декілька порад:

1. Просто зустрічайтесь попити каву разом. Запрошуйте людей на обіди, на вечері, запрошуйте їх до свого будинку чи квартири, проводьте з ними хороший час разом. І не турбуйтесь про те, що ви, можливо, не маєте їх чим пригостити, адже Боже бачення – Боже забезпечення!

2. Добре слухайте їх. Питання, яке вам не слід відразу ж давати людям – «Чи знаєш ти Ісуса Христа, як свого особистого Господа і Спасителя?» Не робіть цього! Просто запитайте, як в них справи, як пройшов день, чи, можливо, вони голодні? Давайте питання на які немає однозначної відповіді «Так», або ж «Ні». Добре слухайте, що вони кажуть.

3. Вірте в найкраще для них. Стійте поряд з ними. Якщо ми хочемо бути подібними до нашого Небесного Отця, нам потрібно стояти за цих людей, коли їм важко, коли в них труднощі.

Отож, ми повинні ставити пріоритети, інвестувати в ці стосунки, в це покоління. І ще інший спосіб – це молитись за них і з ними. Тобто, спеціально виділяти час, щоб навчати їх, що каже Біблія. Можливо, під час перших зустрічей ви не будете цим займатись, але інші можливості з'являться у вас на шляху, коли ви зможете їх вчити те, що Бог говорить в Біблії. Бог і Його Слово є невіддільними. Коли вони будуть читати Слово Боже, Бог буде впливати на них. Немає нічого кращого, ніж прийти в Божу сім'ю, щоб отримати відкриття про те ким є Бог. Коли ви запрошуєте молодих людей до свого будинку, вони бачать модель Божої сім'ї – безумовна любов, істина і свобода.

Інший метод, яким ми можемо впливати на молоде покоління – це дисциплінувати їх. Притчі навчають нас, що хто не любить дисциплінування, той є немудрим. Ніхто не хоче бути немудрим, чи не так? Ми повинні вчити молоде покоління розуміти що таке самоконтроль, як ставити пріоритети в своєму житті, як жити таким чином, щоб їхнє життя прославляло Бога через важку працю, через доброту, щедрість, використовуючи ті дари і таланти, які Бог дав вже їм.

«Бо Господь, кого любить, того Він карає, і б'є кожного сина, якого приймає»! Коли терпите кару, то робить Бог вам, як синам. Хіба є такий син, що батько його не карає? А коли ви без кари, що спільна для всіх, то ви діти з перелюбу, а не сини» (Євреїв 12:6-8). Бог нас любить, як своїх синів і дочок. І тому, Бог хоче найкраще для нас, чи це є якісь короткострокові плани, чи довгострокові. Дуже часто ми думаємо про себе короткостроково − щоб нам було добре, але Бог бачить велику картину. Ми, часом, не отримуємо те, що ми думаємо що ми те потребуємо, але ми можемо довіряти Богу, Який контролює все. Він знає нас краще, ніж, навіть, ми самі себе знаємо.

Ми стаємо синами і дочками Божими, і все більше схожими на Нього, коли ми йдемо за Ним. І це є процес більшого розуміння ким для нас є наш Небесний Батько. В цьому процесі пізнання ми також пізнаємо хто ми є в Ньому. Це той процес, коли Бог відкриває Себе нам. І чим більше ми пізнаємо хто Він є, тим більше  ми розуміємо ким ми є. Це все можна назвати словом «освячення». Чим більше ми зростаємо в Господі, тим більше наша неправедна особистість, якою ми колись були в минулому, наша плотська сторона щезає. І коли ми йдемо за Ним наша праведна особистість, яка є в нас, це нове творіння може підніматись.

Чим більше ми занурюємось в Слово Боже, чим більше ми знаходимось в спілкуванні з віруючими людьми, тим більше ми розуміємо обітниці, які записані в Божому Слові, тим більше ця наша стара природа пропадає і ця справжня особистість, якими ми є з'являється.

Якщо ми приносимо дисциплінування в життя інших людей, ми дізнаємося самі про те, що ми також потребуємо дисциплінування. Найкращий спосіб, як можна застосовувати дисциплінування – це самому подавати приклад, як жити дисципліновано і тоді вчити інших, як це робити.

Бог шукає вірних людей. Він хоче, щоб ми передали цю естафетну паличку молодому наступному поколінню. Чи погодитесь ви стати батьками і матерями для цього молодого покоління? Це саме час сказати «Так!» Господу, молитись,згодитись з Богом, з небесами, щоб бачити що покоління радикально змінюється для Його Царства. Кожен з нас повинен це осягнути і підняти рівень свого життя, духовного батьківства. Ми маємо не пропустити те, заради чого Бог поставив нас тут на землі. Ми не маємо права пропустити можливості досягати молоде покоління.

Проповідь в відео-форматі

ddd