Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Сила приходить від проповіді Євангелії

Олег Савчак

Суть Євангелії  − для чого ми ходимо в Церкву, проповідуємо Євангелію, віримо в неї, молимось? Головними постулатами в нашій церкві є:

1. Євангелізація – щоб набути втрачених для Христа. Є багато втрачених людей, вони без надії. І,сьогодні, їм ніхто не може допомогти – вони бідні, нещасні, бігають по ворожках, цілителях. Людина (наша душа) створена Богом. І ця душа лине до Бога, до вічного, до надприродного, вона шукає… І, якщо ми не дамо їй Євангелію, людина все рівно щось собі знайде інше.

Ми, як Церква, повинні з новою силою звіщати, що тільки Євангелія – це шлях до спасіння, до вирішення проблем, прощення гріхів.

2. Спорядити учнів на діло служіння (процес учнівства). В 90-х роках був період, коли люди спасались, каялись, але вони не знали дальше, що з тим робити. Церкви дуже швидко почали рости, ставали тисячними, але через брак учнівства, нерозуміння (не було кваліфікованих лідерів, служителів, пасторів), ті церкви почали розвалюватись, маліти, приходили проблеми, різні неправильні вчення, гріхи.

3. Коли Бог посилає нас на духовну працю (на місію), Він дає нам якесь завдання. І це не обов'язково їхати в Африку, чи в Індію. Це означає – коли ми досягнули розуміння, чому ми взагалі живемо на цій землі, що Бог від мене хоче, ким Він мене створив, для чого Він мене послав на цю землю, чим Він хоче, щоб я займався.

Євангелизм – коли люди спасаються, зразу там Бог закладає покликання і бачення. Процес учнівства – це є випробування і навчання. Часто, ми його проходимо дуже довго. Сам Христос проходив 30 років, Мойсей  − 40. Тобто, переважно ми зараз на цьому другому етапі – ми спаслись, десь, це бачення вже намалювалось, або малюється, і в процесі учнівства Бог нас випробовує, вчить, закладає основи, будує нас для того, щоб ми прийшли до третього моменту – щоб ми почали служити, зайнялись місією, стали благословінням, почали здобувати досвід.

Ці 3 етапи постійно працюють в нашому житті. Ми для себе повинні визначити на якому етапі ми, про що ми зараз повинні гаряче молитись, чого ми хочемо і потім почати в тому рухатись.

Наш успіх – це мобілізація кожної віруючої людини, кожного члена Церкви – коли кожен з нас вміє, розуміє суть Євангелії, розуміє для чого він спасся і може донести іншим людям суть спасіння і, головне, робити це, а не просто бути теоретиком.

Зараз є дуже багато підмін понять – коли люди говорять Слово Євангелії і, зразу ж, туди підсовують щось інше. Коли говорять Слово Боже і починають накладати туди філософії (в тому числі і східні філософії). Нам постійно потрібно повертатись до простоти і чистоти Євангелії, простоти Божого Слова. Якщо ми хочемо сили, перемін, руху вперед, життя, яке би бурлило в нас, ми повинні цю силу черпати від проповіді Євангелії. Сила приходить від проповіді Євангелії! Тобто, кожного разу, як нам треба прорив, якісь зміни, ми повертаємось до Євангелії, ми розуміємо її суть, ми згідно неї молимось, ми проповідуємо, служимо в ній, і ми бачимо, що приходить Божа сила, відповіді, чудеса, прорив.

Що Біблія говорить про Євангелію?

88 раз вживається слово «Євангелія» в Новому Завіті. В різних перекладах може бути +/-, тому що в деяких перекладах (російських, англійських, українських) слово «Євангелія» може бути перекладене, як Добра Звістка, Добра Новина. З якими іншими словами, в яких словосполученнях вживається слово «Євангелія» для того, щоб склалася повніша картина?

Євангелія Царства

Євангелія Христа

Євангелія Божа

Євангелія про Ісуса і Воскресіння

Євангелія Божої благодаті або благодаті Божої

Євангелія Його Сина

«Моя Євангелія» каже Павло. І це не означало, що він її привласнив. Це означало, що він зрісся з Євангелією. Він готовий був за неї і жити, і вмерти. Це щось, що стало частиною його.

Наша Євангелія

Євангелія слави Христа

Інша Євангелія

Правда Євангелії

Євангелія спасіння

Євангелія миру

Таємниця Євангелії

Слово істини Євангелії

Надія Євангелії

Славна Євангелія

Світло життя та нетління Євангелії

Вічна Євангелія

Що означає нести Євангелію, проповідувати Євангелію? Це навчитись дуже і дуже коротко, стисло, лаконічно посіяти в серце людини, або донести їй розуміння про Добру Звістку і, дальше, про те, що їй потрібно. Суть Євангелії не міняється, але міняється її подача, стратегія подачі. Ми повинні подати людям, що це Блага Вістка про те, що всі люди від початку згрішили, втратили надію, відносини з Богом, вини всі йдуть в пекло (Біблія говорить, що заплата за гріх – смерть). Але 2000 років назад прийшов Христос, Який був розп'ятий, помер, пролив Свою кров, заплатив за нас Своїм життям, відкупив нас і тепер кожен хто вірить в Його жертву (не просто досліджує логічно, історично), спасеться. Коли ми віримо, ми постановляємо для себе, що таке Євангелія – Христос заплатив за мене, Він єдиний шлях до Отця, поза Ним немає прощення гріхів, спасіння, немає іншої Євангелії, доктрини, вчення, філософії якими б ми могли спастись, приблизитись до Бога і попасти в вічність,щоб бути з Ним завжди на небі.

1. Проповідувати Євангелію. «Бо коли я звіщаю Євангелію, то нема чим хвалитись мені, це бо повинність моя. І горе мені, коли я не звіщаю Євангелії!» (1 Коринтян 9:16).

Євангелія, звістка Євангелії, ділитись Євангелією – це моя повинність, мій обов'язок. Це не є обов'язок лише пророків, апостолів, пасторів.

Якщо ми перестаємо хвалити Бога, хвалитись Божими речами, Божою силою, ми почнемо хвалити світ. Взагалі, ми не повинні хвалитись, обожествляти цей світ, його принципи, тому що цей світ приречений. Це утопія − ідеалізувати якусь систему, якогось президента, країну, філософію. Це все загине, згорить, прийде до хаосу. Вся ця система рухне рано чи пізно. Дуже важливо не ідеалізувати цей світ, дивитись глибше, дивитись в корінь, дивитись, як люди духовні – коли ми молимось за служіння, за роботу, коли ми переїжджаємо в інші країни, якщо ми кудись йдемо, чи їдемо – чому ми туди їдемо? Дивитись духовними очима – чому Бог туди мене веде? Що я можу зробити? Яка моя місія? Духовна людина має так мислити!

Нехай це буде наш загальний, спільний успіх – коли ми практикуючі християни, коли кожен з нас дуже просто, дуже коротко може поділитись Божим Словом! Не чекайте, щоб служити, молитись – віддавайте! Не тримайте це!

2. Євангелія – сила Божа для нас (для мене особисто). «Бо ж слово про хреста тим, що гинуть, то глупота, а для нас, що спасаємось, Сила Божа!» (1 Коринтян 1:18). Це не просто ми зцілимось, чи не зцілимось. Це не просто процвітання. Немає жодного словосполучення в Біблії такого, як «Євангелія процвітання», а це проповідується в 80%-90% церков. Проповідують про те, що 70%-80% успіху – багато жертвувати; щоб «Євангелія процвітання» діяла потрібно жертвувати;  що Бог хоче, щоб ми всі були багаті, щоб ми процвітали. І люди, які каються на «Євангелії процвітання» дійдуть до такого кінця, який буде дуже великим розчаруванням, тому що в житті так не є. Під час проповіді «Євангелії процвітання» важливо є  − де ми живемо? В якій країні? В який час ми живемо? На якій роботі працюємо?  Яка в нас освіта? Це все має вплив. Не вірте, як вам скажуть, що не важливо де ти працюєш, в якій країні живеш і т. д., якщо ти віриш в процвітання і багато жертвуєш, то ти будеш процвітати. Не вірте в це! Це не показник  духовності – матеріальні цінності, статки. Немає такого словосполучення, як «Євангелія процвітання»!

Євангелія надії говорить, що Бог з тобою, незважаючи ні на що! Євангелія надії огортає тебе коконом, захищає і каже: «Бог з тобою в житті і в смерті!» «Євангелія процвітання» – «щоб тобі було добре, щоб ти був щасливий!» Там немає місця стражданням, скорботам, там немає місця Євангелії надії. Євангелія надії каже, що Бог з тобою, Він хоче довести тебе до кінця − і в радощах, і в труднощах, і в багатстві, і в бідності, в здоров'ї і в хворобах. Залишись вірним Богу! Не розчаровуйся в Бозі! Він тебе веде по цьому житті!

Процвітання – це мати мир в душі, мир з Богом, бути задоволеним тим, що ти маєш, дякувати Богу за кожен день! Це вже означає, що людина процвітає.

Євангелія надії, Євангелія благодаті, Євангелія Христова – це абсолютно інша істина, це істина, яка покликана довести тебе до небес. Вона дає тобі надію. Надія наша на небесах. Ми віримо, що ми вічно будемо з Богом на небесах. Бог нас веде.

3. Євангелія – сила Божа для кожного, хто вірить. «Бо я не соромлюсь Євангелії, бож вона сила Божа на спасіння кожному, хто вірує, перше ж юдеєві, а потім гелленові» (Римлян 1:16)

Я ділюсь, я служу, я віддаю і це саме починає працювати в житті іншої людини. Проповідуй Євангелію Божу іншим людям, неси Євангелію Христову! Не проповідуй «Євангелію процвітання»! А проповідуй Євангелію надії, миру, нетлінну Євангелію, вічну Євангелію!

4. Небезпека іншої Євангелії. «Дивуюся я, що ви так скоро відхилюєтесь від того, хто покликав Христовою благодаттю вас, на іншу Євангелію, що не інша вона, але деякі є, що вас непокоять, і хочуть перевернути Христову Євангелію» (Галатів 1:6-7).

Інша Євангелія – коли люди називають Євангелією те, що суттю Євангелії не являється. Інша Євангелія −  це Євангелія, яка несе небезпеку, яка не несе життя, яка несе якусь вигоду, користь, яка замінює суть істинної Божої Євангелії. Тому, дуже важливо від неї відвертатись!

5. Євангелія дії. Потрібно її проповідувати вчасно і невчасно. «Проповідуй Слово, допоминайся вчасно-невчасно, докоряй, забороняй, переконуй з терпеливістю та з наукою. Настане бо час, коли здорової науки не будуть триматись, але за своїми пожадливостями виберуть собі вчителів, щоб вони їхні вуха влещували. Вони слух свій від правди відвернуть та до байок нахиляться. Але ти будь пильний у всьому, терпи лихо, виконуй працю благовісника, сповняй свою службу» (2 Тимофію 4:2-5). Слово «невчасно» абсолютно не стосується Євангелії. Якщо ти ділишся Євангелією надії, Євангелією миру, Євангелією благодатті і це виглядає невчасно, не місце, чи, що не слухають тебе – не зважай на це, це не має жодного значення!

Приймімо рішення для себе – «Я буду людиною, яка хоче жити і ходити в силі Божій! Я буду людиною, яка для себе прийме рішення ділитись Євангелією вчасно і невчасно, яка зрозуміє, що, як я сам для себе, так і для інших можу черпати силу Божу з Євангелії. Що для мене, сьогодні, Євангелія? Як я можу жити, роздумувати, молитись нею?  Як вона мене може зберегти і допровадити до небес, до вічності? Що мені сьогодні дає Євангелія?» Ми маємо це аналізувати, згідно цього молитись, щоб ми спасались і жили згідно Христової Євангелії. Тоді, кожен може сказати про себе: «Я можу все! Я дійду до кінця!» Тому що інша Євангелія веде до часу і дальше − розчарування, нарікання, коли люди опускають руки і здаються. В Божій Євангелії такого кінця немає, тому що вона ніколи не дає фальшиву надію, вона не веде в якусь рекламу, в якусь картинку, а, насправді, за тим нічого не стоїть. За Божою Євангелією завжди є суть, сила Божа!

Проповідь в відео-форматі

ddd