Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Від вправ до звичок

Олег Савчак

Слово Боже і божественні принципи – це, як вправи фізичні, які ми повинні постійно практикувати в житті.

Все починається з відкриття, з розуміння якоїсь ідеї, якогось принципу. Дальше, що ми з тим робимо – чи ми просто загоряємось, якийсь час горимо і потім це відкладаємо,чи ми починаємо вправлятись в цьому. Чим більше ми вправляємось і застосовуємо це в своєму житті, рано чи пізно, на якомусь етапі це стане нашою звичкою. Бог хоче, щоб Його Слово, принципи і стандарти ставали звичкою нашою і щоб нам не потрібно було кожного разу щось з себе витискувати, кожного разу себе в чомусь заставляти, щоб ми практикували це Боже Слово природно, легко.

1. Лінь, небажання щось змінювати – людина просто не бажає щось міняти.

2. Вправи і тренування – коли ти береш якусь ідею, якийсь стандарт і принцип і починаєш займатись.

3. Звичка – з часом ми виходимо на якийсь етап, який вже є звичкою.

«А страва тверда для дорослих, що мають чуття, привчені звичкою розрізняти добро і зло» (Євреїв 5:14). Те відкриття і застосування якихось принципів, яке називається «страва тверда», це є страва для дорослих (діти, духовні немовлята цього не розуміють), що привчені звичкою це розуміти. Ти себе привчив, взяв якийсь принцип, ідею, відкриття, і ти себе вчиш, переконуєш, і на якомусь етапі ти стаєш зрілий, дорослий, духовний. Ти вже маєш цю звичку, якийсь стандарт поведінки.

«Ти полюбив праведність, а беззаконня зненавидів; через це намастив Тебе, Боже, Твій Бог оливою радости більше, ніж друзів Твоїх» (Євреїв 1:9).

Тут ми бачимо два принципи: любов і ненависть. Якщо ми хочемо помазання, Божу силу, чинити волю Божу, тих два принципи в нашому житті мусять бути. Ми повинні навчитись в Христа полюбити праведність. Це є вправа – полюбити людей, полюбити праведність, полюбити Божі речі, полюбити все, що пов'язане з Богом. Ми повинні цю любов практикувати, застосовувати, розвивати. Любов – це величезний мотиватор. І другий мотиватор – ненависть. Але ненависть не до людей. Біблія говорить про ненависть до беззаконня, до гріха. Якщо ми не зненавидимо гріх, ми його не переборемо.

Якщо ти не зненавидиш Єгипет, завжди буде спокуса знову туди повернутись!

Якщо ти не полюбиш Бога всім серцем, надовго тебе не вистарчить!

«Цурайся нечистих та бабських байок, а вправляйся в благочесті» (1 Тимофію 4:7). Слово «вправляйся» походить від «робити вправи». Синоніми – тренування, практикування, повторення знову і знову якихось істин.

Благочестя – істинне богошанування, благоговійне визнання божественних істин та їх застосування на ділі.

Роби вправи в благочесті, тренуй себе в благочесті, практикуй благочестя, повторюй благочестя. І рано чи пізно це стане звичкою. Ти вийдеш на якийсь новий рівень, або стандарт твого християнського життя, принципів, чи методів твоєї поведінки і тоді, ти станеш зразком для наслідування для інших людей. Але, якщо ти не будеш це практикувати, то воно не буде в твоєму житті.

Бог справедливий і милостивий до тебе завжди! Незалежно від обставин!

Вправи для вироблення здорових духовних звичок:

1. Ніколи не задавай Богу питання «За що?», але задавай «Для чого?»

Приклад Йосипа.

2. Питання «Хто винен?» Яке має значення хто винен, але в даній ситуації саме я беру відповідальність.

3. Яке в тебе оточення. «Не дайте себе звести, товариство лихе псує добрі звичаї!» (1 Коринтян 15:33). Оточення навколо тебе рано чи пізно тебе захоплює, заквашує. Дуже важливо які люди біля тебе, про що вони говорять, який дух вони несуть, чи вони несуть світло Бога, Божий позитив, чи вони завжди чимось незадоволені, мінорні, негативні. Дуже важливо оточити себе правильними людьми, або впливати на людей і вести до світла.

4. Не втікай і не ховайся (Адам в Едемському саду).

5. Будь вірним. «Будь вірний до смерти,і Я тобі дам вінця життя!» (Об'явлення 2:10б). Це питання вірності в сім'ї, в церкві, на роботі, в стосунках…Ця чеснота вірності рано чи пізно мусить в нас вирости через тренування, через практикування і застосовування цих божественних правил. Коли ми будемо вірними, на нас можна буде покластись.

«Хіба ви не знаєте, що ті, хто на перегонах біжить, усі біжать, але нагороду приймає один? Біжіть так, щоб одержали ви! І кожен змагун від усього стримується; вони ж щоб тлінний прийняти вінок, але ми щоб нетлінний. Тож біжу я не так, немов на непевне, борюся не так, немов би повітря б'ючи. Але вмертвляю й неволю я тіло своє, щоб, звіщаючи іншим, не стати самому негідним» (1 Коринтян 9:24-27).

Проповідь в відео-форматі

ddd